menu

wtorek, 16 lipca 2013

Tortury, których przeżyć byś nie chciał!

Tortury - jedne z najgorszych kar, miały na celu zadawanie bólu (fizycznego, psychicznego czy moralnego). Prawda jest taka, że te metody to najgorsze rzeczy wymyślone przez człowieka, nawet dzikie zwierzęta nie robią czegoś takiego (zwierzętami kierują zasady przetrwania!). Na całe szczęście w naszych czasach takich rzeczy już się nie preferuje...

Żelazna Dziewica


Pudło o kształcie kobiecej sylwetki z kolcami w środku. Torturowany był coraz bardziej raniony wraz z zamykaniem się drzwi.

Widełki Heretyków


Solidne narzędzie przymocowane do szyi, paskiem, opierało się na torsie i wbijało w podbródek. Przy każdym najmniejszym ruchu wywoływało ból.

Obcinacz do Uszu


Była to maska, którą nakładało się na głowę. Wystarczył jeden szybki ruch i ucinała uszy.

Piła Tortur


Karanego wieszano do góry nogami i cięto piłą na połowę, była to kara za najgorsze przewinienia, więc musiała boleć.

Byk z Brązu


Postać miała otwór u góry, którym to skazaniec wchodził, gdy wszedł, podkładano ogień pod byka. Przerażające były krzyki, które wydobywały się z wnętrza sztucznego zwierzęcia.

Mokre Krzesło


Tortura szczególnie stosowana na kobietach. Krzesło wraz ze skazaną zanurzano w wodzie tak głęboko jak nalegały władze.

Czaszkozgniatacz


Składał się z metalowego "kapturka", który zakładano na głowę i z podstawy, która znajdowała się na brodzie i oczywiście ze śruby, którą dociskano całą konstrukcję do czaszki. Kat wolno dokręcał śrubę łamiąc głowę.

Kocia Łapka


Człowieka wieszano na ścianie, a katy zdzierały z niego skórę za pomocą poręcznych grabi.

Oczyszczanie Duszy


Kiedyś kler myślał, że za pomocą spożycia wrzącej wody i zjedzenia rozżarzonego węgla oczyści duszę. Tak naprawdę to była tak jakby "przystawka" następnych tortur.

Kołyska Judasza


Za jej pomocą, karani byli boleśnie torturowanie. Byli przywiązani do uprzęży i zrzucani lub powolnie opuszczani kroczem na metalową piramidę.

Co sądzicie o tych torturach? Czy to "coś" jest ludzkie?!

zdjęcia: Google.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania!